Recenze CellularLine Interphone F5MC

Ověřený zákazník Hurámobil.cz

Mirek

Přidáno: 26. března 2018

Zakoupeno v Hurámobil.cz

• Spolehlivost, komfort, slušný dosah!!

S tímto produktem mám bohaté zkušenosti včetně cesty po Route 66 a plně vyhovuje.

Ověřený zákazník Motovšem

Přidáno: 22. února 2017

Zakoupeno v MTT Brno

• Nejlepší na trhu.
  • Vysoká cena.

Určitě lepší jak šestka, kterou jsem zkoušel a pak do nové helmy stějně zase koupil pětku.

Ověřený zákazník InterphoneF5.cz

Přidáno: 2. října 2016

Zakoupeno v InterphoneF5.cz

Výborné

adbiker

Přidáno: 26. srpna 2016

Zakoupeno v AutoMotoFans

Vlastním předchůde F5 a naprostá spokojenost, totéž očekávám od F5MC a snad něco navíc ;-)

Přidáno: 18. srpna 2016

• kvalita, zvuk

Kvalita zvuku: Zvuk je nedostatečný

Stanislav Osvald

Přidáno: 27. května 2016

Zakoupeno v AutoMotoFans

• Plná hlasová navigace včetně češtiny, celkem intuitivní, snadné nastavení a párování, rychlé sžití s přístrojem, výdrž baterie, Anycom pro univerzální propojení s jinými značkami, použitelné pro ovládání v rukavicích (ale dovedu si představit i lepší), možnost nastavení hlasitosti pro každý zdroj samostatně...
  • Akustická kvalita, citlivost a ladění FM s RDS i bez, frekvenční rozsah sluchátek příliš do vyšších frekvencí (na FM silné sykavky, prskání, přeskakování, šumění i v místech s dobrým signálem), ovládání tlačítek přiliš silným stiskem, nejednoznačný stisk, tlačítko pro snížení hlasitosti je zapadlé "níže" a mimo osu vrcholu tlačítka pod gumovým krytem a hůře ovladatelné než ostatní 3 vystouplá tlačítka. Nad 120 km dle mého není moc pužitelné. Pořídil bych si i novou přilbu, ale nenabyl jsem dojmu, že to pomůže.

Celkově zklamání od údajně téměř nejlepšího interkomu na trhu. Slabší akustická kvalita oproti očekávání vzhledem k ceně a masivní reklamě. Zřejmě slušný marketing. Ani při použití v tiché garáži na nízkou hlasitost není frekvenční rozsah sluchátek kdovíjaký. Tzn. akustické vlastnosti produktu jsou dle mého za tuto cenu podprůměrné. Ideální použití max. do 90 - 100 km a do 120 km/h použitelné s výhradami konkrétně s helmou Givi HPS X-01 v integrální verzi s plnou bradou + BMW F800 ST se standardním plexi. Použití při vyšší rychlosti je již bída, ale to je vlastnost asi všech interkomů. Helma Givi X-01 sama o sobě mi nepřijde špatně odhlučněná ani více hlučná oproti jiným testovaným. Největším zklamáním je FM rádio (citlivost, prskání, šumění, rychlost ladění a při zapnutém RDS namísto přehrávání uložené stanice každou druhou hledá díky funkci RDS. V otevřené krajině má špatnou kvalitu i stanice Radiožurnál ČR, kterou považuji za stanici s asi nejlepším signálem a pokrytím po celé ČR. Odfiltrování sykavek a praskání by mělo v této cenové úrovní být samozřejmostí. Na klasický poslech hudby z mp3 je značně limitující frekvenční rozsah sluchátek - jejich spektrum je příliš do vysokých frekvencí. Vlastní ekvalizér interkom nemá a použití externího např. v aplikaci pro iPhone 5S příliš lepší výsledek nepřinese, při vyšších hlasitostech a zvýrazněných basech již akustické měniče začnou klasicky "chrčet". Tuto vlastnost nevylepší ani jeden z profilů pro automatickou hlasitost v ovevřené nebo integrální helmě a ani při vypnuté automatické hlasitosti. Bohužel z těchto důvodů interkom vracím. Prozatím zbytek party interkom nepoužívá a holt budu více koukat na displej navigace a mobilní hovory budou muset počkat. Poslech hudby nebo rádia si dovedu představit max. na velkých cesťácích s obrovským plexi typu FJR 1300 nebo HD Ultra Glide, ale ty mají již vlastní reprosoustavu s rádiem...

Kvalita zvuku: Zvuk je nedostatečný
Ověřený zákazník KAPA-TONER

Bobscooter

Přidáno: 7. prosince 2015

Zakoupeno v KAPA-TONER

• Snadná manipulace a perfektní spojení, nemá chybu.

Doporučuji všem, kdo chce perfektní výrobek pro motorkáře.

Přidáno: 11. září 2015

Zakoupeno v AutoMotoFans

• Dobře drží na helmě, dobrý přenos do spárovaného Interphonu.
  • Chvíli mi trvalo, než jsem rozluštil miniaturní písmo návodu při párování a než se mi párování podařilo.

Jakmile se překoná (metoda pokus x omyl) párování, pak funguje spolehlivě, s velmi slušnou výdrží baterie.

Ověřený zákazník Hurámobil.cz

T. Dallal

Přidáno: 23. července 2014

Zakoupeno v Hurámobil.cz

• Přehrávání a sdílení hudby s jiným jezdcem (nebo spolujezdcem)
  • Komunikace s ostatními řidiči
  • Telefonní hovory
  • Automatické připojení po ztrátě spojení
  • Výdrž baterie
  • FM rádio
  • Možnost komunikace s interkomy jiných značek (funkce anycom)
  • Možnost připojení dálkového ovladače na řidítka
  • Chová se nevyzpytatelně: např. hlásí opak zvolené funkce při sdílení hudby.
  • Není vždy zřejmé v jakém režimu se nachází a stisk tlačítek navolí jinou funkci než jste chtěl
  • Vydává divné zvuky (jako pod vodou), když druhé zařízení není v dosahu.
  • Nad 100 Km/h je spojení nekvalitní

Produkt splnil mé očekávání avšak má několik much, které by výrobce měl odstranit v s/w aktualizacích.Například v režimu sdílení hudby byla nekdy hudba přerušovaná bez zjevné příčiny. Také se to chovalo obráceně. Zapnutí sdílení hudby v reálu hudbu na druhém interkomu zastavilo a obráceně. V deštivém počasí se interkom choval poněkud nestandardně.
Režim anycom jsem neměl možnost jěště vyzkoušet.
Příjem hovoru hlasem je poněkud ošemetný pokud telefon neumí hlásit srozumitelně volajícího. Také okolní šum si interkom občas vyloží jako povel k příjmu a hovor může být automaticky spojen.
Velkou výhodou je možnost připojení dálkového ovladače na řidítka, která některé výše uvedené nedokonalosti může vyřešit.

Ověřený zákazník InterphoneF5.cz

Přidáno: 5. května 2014

Zakoupeno v InterphoneF5.cz

• Mnoho funkcí, Výborné zpracování. Jednoduchá obsluha

Rozhodně výborné zařízení pro větší bezpečnost a pohodu při jízdě.