Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna Handsfree

Jak vybrat nejvhodnější handsfree?

Před výběrem handsfree sady si nejprve ujasněte zda chcete handsfree používat jen v automobilu nebo také za chůze, v domácnosti či v kanceláři a zda chcete handsfree připojovat k telefonu konektorem nebo využívat bezdrátově. Hands free můžete používat jen pro hovory nebo také i pro poslech hudby z telefonu. Na trhu je hodně typů a jejich použití je různorodé. Pokusíme se vám poradit a seznámit vás s nejčastějšími druhy, abyste se v této záplavě modelů lépe orientovali. 

Rychlé odkazy:

Osobní drátová handsfree

Handsfree sady, které se připojují ke každému telefonu pomocí konektoru. Většinou jsou v podobě kablíku, na kterém je mikrofon s tlačítkem a jedno nebo dvě sluchátka. Jedná se o nejlevnější a nejrozšířenější typ handsfree. Výhodou je velmi nízká cena a připojitelnost ke všem typům telefonů. Nevýhodou je přítomnost kablíku, který může vadit.

Mohu použít bezdrátové handsfree?

Pokud je ve specifikaci vašeho telefonu uvedena podpora Bluetooth přenosů nebo naleznete položku Bluetooth v menu přístroje tak s největší pravděpodobností bezdrátové handsfree k telefonu připojíte a můžete číst dále a vybírat z dalších možností.

Osobní bluetooth hands free

Do této kategorie spadají tzv. headsety (sluchátko do jednoho ucha se zabudovaným mikrofonem) a bezdrátová stereo sluchátka. Headsety jsou v této oblasti nejrozšířenějsí, spolupracují téměř se všemi telefony a jsou nejvíce zastoupeny na trhu. Bezdrátová stereo sluchátka jsou určena zejména pro poslech hudby, handsfree je zde okrajovou funkcí. Výhodou headsetů je nízká cena a bezdrátové provedení, nevýhodou může být to, že nemusí uživateli vyhovovat na uchu a je třeba se starat o dobíjení.

Lehké instalační bluetooth handsfree

Do této kategorie se řadí handsfree na sluneční clonu automobilu a handsfree do cigaretového zapalovače. Zmíněné typy už nejsou určeny pro osobní použití, primárně jsou kontruovány pro použití v automobilu nebo na pracovním stole. Při instalaci těchto sad ještě není třeba zasahovat do interiéru vozu.

Instalační bluetooth handsfree

Handsfree sady, které jsou určeny pro pevnou instalaci do vozu. Vyžadují zásah do interiéru, ale poskytují vysoký komfort hovoru a obsluhy.

Motocyklové bluetooth hands free

Specifické handsfree pro konkrétní použití. Jedná se o handsfree, které je přizpůsobeno pro montáž v motocyklové helmě. K dostání jsou typy pro otevřené i uzavřené helmy. Reproduktor a mikrofon je ukryt uvnitř, ovládání je na vnější straně helmy, voděodolné a přizpůsobené pro obsluhu v rukavicích. Možností je i funkce intercomu mezi řidičem a spolujezdcem nebo mezi motocykly a to až do vzdálenosti 500 m. Cena od 2400 Kč. Nejznámější výrobci: Cardo, CellularLine.

Slovník pojmů

bluetooth - bezdrátová komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními
headset - náhlavní souprava sluchátka a mikrofonu
full duplex - obousměrná komunikace


Autor článku: Yenzde.cz

Porovnat handsfree